Čtvrtek 27.9.- Krajský přebor - muži

FC Veselí - Lanžhot  1 : 4 (0 : 2)

Čtvrtek 27.9.- Krajský přebor - starší dorost

ČAFC Židenice  - FC Veselí   1 : 10  (1: 2)

Branky: Bačík 2x, Hodonský 2x, Kosek D., Dufek, Kosek R., Martoni, Štastný, Hartmann

zdroj: Hodonínský deník

Hostující trenér Richard Hrotek byl po dramatickém sobotním duelu pořádně rozladěný a zklamaný. Veselského kouče zbytečná porážka pořádně hryzala. „I když jsme respektovali sílu a tabulkové postavení soupeře, do Bohunic jsme nepřijeli prohrát. V Brně jsme chtěli navázat na výhru i dobrý výkon z Vojkovic, což se nám málem podařilo. Byli jsme blízko výhře, kvůli velkým individuálním chybám a blbostem zkušenějších hráčů jsme však prohráli,“ hořekoval Hrotek.

Bývalý ligový fotbalista neměl mladému týmu pořádně co vytknout. Veselané favorita hlavně ve druhém poločase přehrávali, konec dramatického zápasu ovšem hrubě nezvládli. O lepší výsledek se hosté vlastní nedisciplinovaností připravili sami. „Prohrát jsme vůbec nemuseli. Naopak, jsem přesvědčený o tom, že jsme byli lepší a měli v Brně vyhrát,“ myslí si Hrotek.

Vstup do zápasu ale měli lepší domácí hráči. Veselané nastoupili do utkání bojácně a s příliš velkým respektem.
Bohunice měly v úvodu navrch a po čtvrthodině se ujaly vedení, když gólmana Motyčku překonal Burčík. Mladému týmu inkasované branka paradoxně pomohla. Nováček krajského přeboru vyrovnal hru i skóre. Po povedené individuální akci se přesně trefil záložník Vaďura. Fotbalisté Veselí mohli ještě do přestávky výsledek otočit, ale Radmil orazítkoval tyč a Symerský neproměnil vyloženou šanci.
Aktivní hosté měli i po přestávce navrch a překvapivě ovládali hru. Vedení na veselskou stranu v 56. minutě strhl útočník Štefánek. Posila z Blatnice se hlavou prosadila po centru velmi dobře hrajícího Vaďury.

Slovácký celek měl favorita na kolenách, stačilo ho jej pouze dorazit. Nestalo se. Štefánek pálil do tyče, středopolař poslal míč míč pouze do břevna. Brňané nepříjemné chvíle přečkali a po proměněné penaltě Jukla srovnali.

Hosté se však rychle otřepali a brzy si vzali vedení zpět. Štefánek placírkou obstřelil domácího gólmana Roblíka a Veselí v 71. minutě zase vedlo.

Bohunice se v závěru nadechly k velkému náporu. Hosté sice přežili dvě obrovské šance soupeře, ale po rychlé rozehrávce inkasovali. Na 3:3 srovnal Burčík. V hektickém závěru měl favorit více štěstí a dramatický duel definitivně rozhodl. Tři body domácímu týmu zařídil Jukl, který poslal trestný kop do šibenice Motyčkovy branky a bylo hotovo. Veselí se už na odpověď nezmohlo.

Mladý tým může zahnat chmury už v nabitém anglickém týdnu, kdy se dvakrát představí před vlastním publikem. Už ve čtvrtek nováček soutěže hostí vedoucí Lanžhot, v sobotu pak v derby dvou okresních rivalů vyzve Mutěnice. Duel 9. kola se zároveň hraje jako osmifinále krajského poháru.

TJ Tatran Bohunice – FC Veselí nad Moravou 4:3 (1:1)
Branky: 15. a 85. Nikolas Burčík, 67. z penalty a 87. David Jukl - 56. a 71. Jaroslav Štefánek, 30. Martin Vaďura
Rozhodčí: Kosička – Marinč, Kubec (Strouhal)
Žlutá karta: Vardan (Veselí nad Moravou)
Diváci: 80
Veselí nad Moravou: Motyčka – Symerský, Smějsa, Valenta, Vardan – Vaďura, Suchánek, Klimek, Radmil, Růžička (46. Kosek) – Štefánek (87. Brákora).

Neděle 24.9.- Krajský přebor - starší dorost

FC Veselí : Slatina/Slovan  3 : 3 (0:1)

branky: Kosek D., Štastný, Břečka

Neděle 24.9.- Krajský přebor - mladší dorost

FC Veselí : Slatina/Slovan   0 : 3 (0 : 3)

Sobota 16.9.- Krajský přebor - muži

Vojkovice : FC Veselí   2 : 4     ( 1 : 2)

branky: Štefánek 2x, Radmil, Vaďura

Svěřenci trenéra Hrotka gólovými trefami orámovali začátek a konec první půle. Dvakrát skóroval Jaroslav Štefánek, další branky vstřelili Martin Vaďura a Aleš Radmil. Veselané se odpoutali z poslední pozice a s pěti body jsou předposlední.

Klid ale rozhodně nemají. Hrotkovu partu nyní čeká série tří náročných zápasů. Fotbalisté Veselí se postupně utkají s Bohunicemi, Lanžhotem a Mutěnicemi. „Los je docela vražedný,“ uvědomuje si Hrotek. „Věřím, že nám výhra psychicky pomůže a že zápasy se silnými soupeři odehrajeme ještě lépe a třeba urveme nějaké body,“ přidává veselský trenér.

Veselí mělo ve Vojkovicích hned v úvodu střetnutí štěstí, když tečovaná střela jednoho z domácích hráčů skončila na tyči a hosté hned z protiútoku po podobné akce udeřili. Tečovaná rána Vaďury přinesla Veselí vedení 1:0.

Hostům vstřelená branka pomohla. Veselané hráli dobře a měli i další šance, ale v 19. minutě inkasovali, když gólmana Motyčku překonal Kopečinský.

Nováček krajského přeboru dál slušně kombinoval a bojoval. Za ofenzivní snahu byl odměněn v závěru první půle, kdy se z trestného kopu parádně trefil špílmachr Radmil. Veselí mohlo jít o poločase do kabiny s ještě výraznějším náskokem, ale tutovku Vaďury zneškodnil gólman Sedláček, který si poradil i s dalšími střelami a šancemi protivníka.

Hosty definitivně uklidnil útočník Štefánek. Posila ze sousední Blatnice nejprve v 51. minutě zvýšila na 3:1, aby po hodině hry skórovala ještě jednou. Vojkovice sice zásluhou proměněné penalty Horňáka výsledek zkorigovaly, na zvrat ale neměly. Hosté už si vedení v klidu pohlídali a domů si i přes několik dalších zahozených příležitostí zaslouženě odvezli všechny body. „Jsem spokojený. Kluky jsem za výkon i výsledek pochválil. Naše vítězství je zasloužené,“ prohlásil Hrotek.

Bývalý ligový stoper měl znovu problémy se složením základní sestavy, neboť z ní vypadli marodi Joch a Prajza. „Oba budou dva týdny mimo. Jeden má natažené vazy v kotníku a menší výron, druhý zase zánět achilovky,“ povzdechl si Hrotek, kterému ale změna rozestavení nad očekávání vyšla.

Krajský přebor, 7. kolo
SK Vojkovice - FC Veselí nad Moravou 2:4 (1:2)
Branky: 19. Pavel Kopečínský, 72. Michal Horňák z penalty - 51. a 64. Jaroslav Štefánek, 3. Martin Vaďura, 41. Aleš Radmil
Rozhodčí: Marinč – Kocman, Bělák (Linhart)
Žluté karty: Lang, Čermák, Tichý (všichni Vojkovice)
Diváci: 100
Vojkovice: Sedláček - Kopečínský, Dvořák, Lang, Fajgl, Fiala (55. Negoda), Buc, Vacek (79. Strouhal), Čermák, Hořnák, Tichý
Veselí: Motyčka - Symerský, Smějsa, Valenta, Vardan – Růžička (89. J. Hodonský), Vaďura (74. Tomčal), Klimek, Radmil, D. Hodonský (46. Suchánek) – Štefánek.

Neděle 10.9.- Krajský přebor - mladší dorost

FC Veselí  : Břeclav  B    0 : 3  (0 : 3)

Sparta Brno : FC Veselí   3 : 1 (1 : 1)

Branky: 18´ Loprais, 57´ Zavadil, 79´ Hodek – 15´ Štefánek Rozhodčí: Vodák Vladan – Laštůvka Dušan, Hovorka Miroslav Delegát: Horák Petr ŽK: Krejčí, Jakš – Štefánek Diváci: 80

Brno: Stehlík – Čupr, Zavadil, Loup, Krejčí, Hodek, Jakš (62´ Hajn), Pavlas (84´ Zeman), Loprais (89´ Lakatos), Šarkózy (34´ Krejčí), Cigánek (77´ Tofl)

Veselí: Motyčka (80´ Merkl) – Joch, Valenta, Hodonský D., Radmil, Štefánek, Klimek, Smějsa, Vaďura, Hodonský J. (81´ Brákora), Růžička

Neděle 3.9.- Krajský přebor - starší dorost

FC Veselí  : FK Hodonín B   4 : 2 (2 : 0)

Úterý  29.8.- Krajský přebor - starší žáci

FC Veselí : Slatina/Slovan  10 : 1 (6:1)

Branky: Maňák 7x, Novák 2x, Martin

Úterý  29.8.- Krajský přebor - mladší žáci

FC Veselí : Slatina/Slovan    4 : 4  (2:1)

Branky: Štec 2x, Takácz, vlastní

Sobota 26.8.- Krajský přebor - muži

FC Veselí  : Moravský Krumlov  2:2 (1:2)

branky :  3´ Bogner Patrik 0:1 , 17´ Joch David 1:1 , 43´ Bogner Patrik 1:2 , 69´ Růžička Jan 2:2

ŽK :  Suchánek (63´) - Jursa (58´) , Havelka (69´) , Bogner M. (70´) , Bogner P. (74´)

ČK : 50´Bittner (MK)

zdroj Hodonínský deník:

Veselanům k první výhře nepomohl ani útočník Jaroslav Štefánek. Osmadvacetiletý univerzál posílil nováčka krajského přeboru ze sousední Blatnice. Gól při své premiéře ale nedal. „Jsem ale rád, že máme hráče navíc,“ přiznal domácí trenér Richard Hrotek.

Veselanům znovu nevyšel začátek utkání. Už ve 3. minutě nákop z boku do domácí šestnáctky prošel až k nepokrytému Patriku Bognerovi, jenž balon uklidil mimo dosah brankáře Motyčky.

Domácí se po inkasovaném gólu snažili útočit, ale většina jejich akcí končila před pokutovým územím soupeře. Vyrovnání přinesla až dorážka Jocha, kterému po vysunutí za obranu naservíroval míč Vaďura. „V té chvíli to vypadalo, že bychom mohli výsledek otočit, ale znovu nás zlobila finální fáze. Nemohli jsme se dostat do pořádné šance,“ uvedl Hrotek.

Hosté ze Znojemska dobře bránili a hrozili dlouhými nakopávanými balony dopředu. Ve 43. minutě Bogner napálil odražený balon do šibenice a Moravský Krumlov zase vedl. „Za první poločas jsme si vyhrát nezasloužili. V krajském přeboru si nemůžeme dovolit takový servis, abychom soupeřům nabízeli vlastními chybami nebezpečné situace. Pokud toto nezlepšíme, tak budeme branky vždycky dostávat,“ říká Hrotek.

Krátce po změně stran by ale vyloučený Bittner a hosté šli do deseti. Veselští fotbalisté oslabeného protivníka zmáčkli. Trvalá převaha přinesla šance i střely, vyrovnání ale dlouho nepřicházelo. Rány Radmila a Štefánka zastavilo břevno. Domácí udeřili až po centru ze strany, který ještě přizvedl jeden z krumlovských hráčů. Jan Růžička osamocený na zadní tyči už měl snadnou úlohu. Hostující protesty nepomohly, podle sudího Kučery o ofsajd nešlo. Domácí se zase po jednom z trestných kopů dožadovali penalty za ruku hostujícího hráče ve zdi. „Některé momenty byly sporné, ale rozhodčí pískali dobře,“ tvrdí Hrotek.

Jeho tým až do konce zápasu věřil ve tři body, dlouhá přesilovka ale vytouženou první výhru nepřinesla. „Po přestávce jsme se ale zlepšili. Bohužel štěstí se odvrátilo od nás,“ povzdechl si Hrotek. Veselí je po čtyřech odehraných kolech předposlední. V sobotu dopoledne se představí v Komárově, kde vyzve domácí Spartu Brno.

Neděle 27.8.- Krajský přebor - starší dorost

Sparta Brno B - FC Veselí  0:9  (0:4)

branky : Šťastný Lukáš 5x, Kosek Daniel, Dufek David, Suchánek Domink, Břečka Matěj

Neděle 27.8.- Krajský přebor - mladší dorost

Sparta Brno B - FC Veselí   4:0 (0:0)

Středa 23.8.- Krajský přebor - muži

Bosonohy  : FC Veselí   2 : 0   (2:0)

Branky: 9. Jiří Chalupský, 40. Jakub Štourač

Rozhodčí: Vařacha – Petrucha, Laštůvka (Blažek)

Bez žlutých karet

Diváci: 120

Veselí nad Moravou: Motyčka – Suchánek, Prajza, Smějsa, Vardan – Vaďura (80. Růžička), Valenta, Šilhavý (58. J. Hodonský), Radmil, Joch – Klimek

Veselané se po druhé porážce v radě propadli v tabulce krajského přeboru na předposlední patnácté místo. Horší je momentálně pouze Moravská Slavia. „V posledním zápase jsme oproti duelu v Boskovicích předvedli zlepšený výkon. Bohužel to opět na body nestačilo,“ posteskl si veselský kouč Richard Hrotek. „Na druhé straně soupeř dokázal své šance proměnit, proto vyhrál zaslouženě,“ uznal hostující kormidelník.

Nováček soutěže se trápí hlavně v útočné fázi. Vedení klubu nedokázalo najít náhradu za kapitána Polláka, který s vizitkou nejlepšího střelce I. A třídy zamířil do Rakouska. Vytipované posily do Veselí nedorazily, kouč Hrotek tak musí dál pracovat hlavně s odchovanci a šikovnými dorostenci. „Samozřejmě útočník, který dá za sezonu třicet gólů, se nedá jen tak nahradit. Navíc nám citelně schází také záložník Šebesta, jenž byl i přes svůj nízký věk pro mužstvo klíčovým hráčem. To jsou těžké ztráty,“ uvědomuje si Hrotek.

Na absence opor z minulého soutěžního ročníku se ale nevymlouvá. „Máme relativně široký kádr, takže sestavu vždycky nějak postavíme,“ zůstává Hrotek v klidu. „Nezbývá nám nic jiného než se pokusit v dalším zápase něco uhrát a odpíchnout se,“ pronesl.

Veselané neodehráli v Brně špatné utkání. Hosté začali slušně a úvodních deset minut na malém hřišti dobře kombinovali a tlačili se dopředu. Většina akcí hostujícího mužstva ale končila před šestnáctkou protivníka. „Žádnou pořádnou šanci jsme neměli,“ uznal Hrotek.

Jeho tým se navíc poměrně brzy dopustil hrubé chyby, kterou Bosonohy nekompromisně potrestaly. Brankáře Motyčku překonal Chalupský. Hráči Veselí nad Moravou se po inkasovaném gólu snažili, ale stejně jako v předchozím venkovním zápase nijak zvlášť nebezpeční nebyli. „Nejsme schopni naše akce zakončit. Rezervy máme hlavně v předfinální a finální fázi,“ říká Hrotek.

Brňané byli v zakončení efektivnější a ve 40. minutě své vedení ještě navýšili. Pohlednou akci zakončil Štourač.

Hosté ze Slovácka to ani za nepříznivého stavu 0:2 nevypustili. Naopak, Radmil a spol. dál neúspěšně dobývali soupeřovu defenzivu. Veselané hlavně v závěru byli silnější na míči, ale důležitou kontaktní branku nevstřelili. Nejblíže gólu byl dorostenec Suchánek, který orazítkoval tyč. V domácí síti neskončily ani střely Klimka, Radmila či Jocha.

Ukončit sérii bez bodů i vstřelené branky chtějí Veselané už v sobotu, kdy doma hostí Moravský Krumlov.

Neděle 20.8.- Krajský přebor - muži

Boskovice : FC Veselí   2 : 0 (1:0)

Branky: 20´ Živný, 81´ Müller Rozhodčí: Mach Karel – Marinč Lukáš, Krchňák Jiří Delegát: Jelínek Michal ŽK: Horák, Živný, Martínek – Klimek, Tomčal Diváci: 150

Boskovice: Bednář – Kolář, Černý, Preč, Muller (90´ Havelka), Horák, Novák (57´ Stara), Živný (78´ Hlaváček), Václavek, Daněk, Martínek (88´ Kubín)

Veselí: Motyčka – Suchánek (80´ Tomčal), Joch, Valenta, Hodonský D. (59´ Šilhavý), Radmil, Klimek (86´ Brákora), Smějsa (83´ Hodonský J.), Vaďura (83´ Růžička), Prajza, Vardan

Hostující trenér Richard Hrotek nebyl po nedělním utkání spokojený s výsledkem ani s předvedenou hrou v úvodní půlhodině. „Tato pasáž hry v našem podání neměla s fotbalem nic společného. I když jsme se ve druhém poločase zlepšili, nic jiného než prohrát jsme si nezasloužili,“ uznal Hrotek.

Boskovice měly herně navrch a svoji převahu vyjádřily také vedoucí brankou. Výtečného gólmana Motyčku překonal pouze Živný. „Pětadvacet minut jsme hráli katastrofálně. Poločasový výsledek 0:1 byl ještě milosrdný. Pokud bychom prohrávali větším rozdílem, nemohli bychom se vůbec divit. Brankář Motyčka nás zachránil od dalších tří branek,“ uvedl Hrotek. Hosté sice postupem času hru srovnali, ale do vyložené šance se v první půli nedostali.

Zaskočeným Veselanům pomohla až poločasová přestávka. Nováček krajského přeboru se po změně stran zvedl a byl nebezpečnější, na vyrovnání ale nedosáhl. Nejblíže gólu byl David Joch. Navrátilec ve veselské sestavě ale mířil nepřesně. „Ve chvíli, kdy to vypadalo, že bychom mohli skóre srovnat, tak jsme se dopustili tří individuálních hrubých chyb. Soupeři jsme nabídli tutovky a Boskovice jednu z nich využily,“ prohlásil Hrotek. Výhru domácího celku v 82. minutě pojistil Müller. Fotbalisté Veselí jsou po dvou odehraných zápasech v tabulce krajského přeboru až dvanáctí.

Sobota 19.8.- Krajský přebor - starší dorost

FC Veselí  :  Velké Němčice  4 : 0 (2 : 0)

branky: Šťastný 2x,  Brákora, Kosek D.

Sobota 19.8.- Krajský přebor - mladší dorost

FC Veselí  :  Velké Němčice   8 : 0 (2 : 0)

branky: Janas 2x, Bačík 2x, Takács, Kristoň, Burša, Kosíř

Sobota 12.8.- Krajský přebor - muži

FC Veselí - Svratka Brno    1 : 1 (0:0)

Branka: Klimek

Hodonínský deník:

Motyčka v nastavení chytil penaltu. Veselí uhrálo se Svratkou bod

Veselí nad Moravou – Fotbalisté FC Veselí nad Moravou se do krajského přeboru vrátili remízou 1:1. Oba góly padly ve druhém poločase. Oslabený tým vedený trenérem Richardem Hrotkem v souboji nováčků po proměněné penaltě Vlastimila Klimka vedl, Svratka Brno ale střídajícím Ladislavem Hanslem skóre srovnala. Hosté nakonec mohli i vyhrát, ale brankář Michal Motyčka v nastaveném časem zneškodnil soupeři pokutový kop.

Musíme mu poděkovat. V důležitých momentech nás podržel. Hlavně díky jemu máme alespoň bod,“ řekl domácí kouč Hrotek.

Známý veselský trenér musel před sobotním utkání řešit další nepříjemnosti. Slováckému celku v letošní premiéře nechyběl pouze dlouhodobě zraněný Šebesta a potrestaný Valenta, ale také nemocný záložník Joch. „Postihla nás další morová rán,“ posteskl si Hrotek.

Oslabený tým přesto odehrál s ambiciózním protivníkem slušnou partii. Veselané dokonce byli v prvním poločase mírně lepším týmem a několikrát zahrozili. Nejblíže vedoucímu gólu byl Šilhavý, který obešel i brankáře Hodu, ale jeden z pohotových zadáků Svratky odvrátil balon z brankové čáry. „První půle byla z naší strany slušná,“ řekl Hrotek.

Druhý poločas už se ale domácím fotbalistům tolik nepovedl. „Soupeř nás začal přehrávat. Měl i dva tutovky,“ přiznal veselský trenér.

Radmil a spol. ale díky skvělému Motyčkovi nepříjemné chvíle přežili a znenadání udeřili. Správně nařízenou penaltu bezpečně proměnil mazák Klimek.

Veselané následně mohli zápas rozhodnout, ale Radmil v jasné šanci neuspěl a vzápětí domácí špílmachr poslal míč pouze do břevna. V koncovce pak selhal také Dominik Hodonský. „Kdybychom přidali druhý gól, aby bychom zápas zvládli,“ je přesvědčený Hrotek.

Brňané, kteří do Veselí nad Moravou přijeli bez mazáků Doška nebo Živného, ovšem podruhé neinkasovali a v 82. minutě výsledek srovnal. Motyčku překonal střídající Hansl.

Hosté v hektickém závěru byli blíže vítězství, Partyš ale penaltu nařízenou za faul mladého beka Růžičky ve druhé minutě nastavení neproměnil. „I když jsme doma chtěli vyhrát, bodu jsme rádi. Remíza je vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá,“ tvrdí Hrotek.

Ten závěrem ocenil i výkon soupeře. „Svratka má dobře poskládaný tým. V prvním poločase jsme je asi zaskočili aktivní hrou. Dařila se nám kombinace, naopak hostům jsme toho tolik nevolili. Ve druhé půli už se ale projevil fakt, že jsme v tomto složení nikdy předtím nehráli. Změn bylo tolik, že se projevila vyšší kvalita Svratky,“ dodal domácí trenér.

Branky: 56. Vlastimil Klimek z penalty – 82. Ladislav Hansl
Rozhodčí: Pátek – Špaček, Budovič (Bábíček)
Žluté karty: Suchánek, Růžička, Vardan – Chráscina, Bábeľa, Hansl, Bulušek
Diváci: 150
Veselí nad Moravou: Motyčka – Růžička, Smějsa, Prajza, Vardan – Vaďura, Šilhavý (70. Štastný), Suchánek, Radmil, Hodonský – Klimek.

Neděle 13.8.- Krajský přebor - starší dorost

Starý  Lískovec - FC Veselí  1 : 8 (1:5)

Branky: Kosek D. 2x, Kosek R. 1x, Rapant, Štastný, Suchánek, Břečka, Studnička

Neděle 13.8.- Krajský přebor - mladší dorost

Starý  Lískovec - FC Veselí   0 : 6 (0:3)

Branky: Takács 2x, Bačík 2x, Maňák, Balát

Neděle 6.8.- Krajský pohár

Milotice - FC Veselí   1 : 7  (1:4)

Branky: 25´ Hofr – 22´ Klimek, 23´ + 38´ Joch, 42´ Vaďura, 65´ Suchánek, 71´ + 78´ Šilhavý
Rozhodčí: Kocman Jakub – Ondrouch Tomáš, Polonec Milan Bez ŽK ČK: 61´ Vacula – 13´ Valenta Diváci: 260

Milotice: Vacula – Dobeš, Hofr, Knotek (46´ Hroudný), Zajíc (46´ Toman), Holub, Šifel, Kasan (64´ Nedvědický), Habáň, Kubisa, Gergel

Veselí: Merkl – Joch, Valenta, Hodonský D. (46´Šťastný), Radmil, Klimek, Smějsa, Vaďura (46´ Hodonský J.), Tomčal (46´ Šilhavý), Růžička, Vardan