loading

fotbalový klub FC Veselí n. Moravou vás vítá na svých webových stránkách

MENU

Zhodnocení podzimu u mužů

11. Listopad, 2020 10:38:21

Fotbalisté FC Veselí vedou po 9 kolech tabulku

Výtečný úvod do sezony zažívá A mužstvo FC Veselí nad Moravou. Svěřenci trenéra Jiřího Dekaře zvítězily v letošním ročníku 1.A třídy skupiny B v prvních 8 zápasech v řadě a mnohdy soupeře dokonce deklasovali – Hroznovou Lhotu rozstříleli na domácí půdě 9 : 0, Milotice 5 : 0, FK Pačlavice -Dětkovice pak na venkovním hřišti porazily 6 : 0. Přemožitele našli Veselané až v 9. kole, kdy podlehli v Dubňanech 0 : 2. I tak se nacházejí s jednobodovým náskokem nad TJ Moravan Lednice na první příčce. O současné sezoně se rozhovořil předseda klubu Richard Pres

 

Jak koronavirová krize ovlivnila chod týmu v nové sezoně?

V podzimní části sezóny se nám naštěstí zatím vyhýbají problémy, neměli jsem v týmu nakaženého hráče. Snažíme se tomu vyhnout preventivními opatřeními a dodržováním hygienických doporučení. Pokud někdo mel podezření, že mohl být v kontaktu s nakaženou osobou, neúčastnil se tréninkového procesu, dokud se vše nevyjasnilo. Bohužel nás ovlivnilo omezení počtu diváků na stadioně a v dalším období jejich zákaz vstupu na stadion. To byla škoda, jelikož v posledních domácích utkání se díky předváděné hře počet diváků zvyšoval.

 

Po 9 odehraných kolech byla soutěž mužů přerušena....

Dotklo se to posledních tří kol, ta nakonec nebyla sehrána vůbec a uvidíme, zda je budeme moci sehrát ještě na podzim. Tento problém se týká také ostatních mládežnických družstev. Velkou komplikací je také nemožnost plnohodnotně trénovat – lze pouze po ve skupinách po 6 lidech, což je pro kolektivní sport docela velký problém. I tak se snažíme udržovat tréninky alespoň částečně, aby se mohli nejen muži, ale především mládež věnovat sportu.

 

Vstup do sezony se vám přitom vydařil náramně. Devět zápasů, osm výher, úctyhodné skóre 36:3. Jaké si kladete cíle?

Soutěž je teprve v první třetině a uvidíme co přinese další část soutěže, také vzhledem k současné koronavirové situaci. Cílem je hrát pohledný fotbal, střílet branky a přivést další diváky na stadion ve Veselí. Rádi bychom, kdyby tým obsadil po podzimní části první místo a uvidíme co přinese jaro. Bohužel se nám před přerušením soutěž, nepovedl poslední zápas v Dubňanech, přesto jsme zůstaly na prvním místě tabulky.

 

Veselské listy –listopad 2020