loading

fotbalový klub FC Veselí n. Moravou vás vítá na svých webových stránkách

Rozhovor s trenérem staršího dorostu

04. Prosinec, 2022 10:03:02

1) Ahoj Davide, v létě jsi přišel jako trenér staršího dorostu, co tě vedlo k tomu,

že jsi zvolil působení v našem sdruženém klubu?

Dobrý den, v jarní části sezóny 2022 jsem působil u U 19 MSK Břeclav, ale v závěru soutěže jsem pochopil, že ač jsem splnil cíl, kterým byla záchrana soutěže po podzimní části, kdy tým vedli jiní trenéři, vedení klubu se mnou už dál nepočítá. Pak jsem si vybíral mezi několika nabídkami a rozhodlo rychlé a vstřícné jednání zástupců společného klubu SKM Veselí/Strážnice, ze kterého jsem měl velmi dobrý pocit.

2) Můžeš se nám trošku představit? Kde jsi hráčsky a trenérsky působil?

Hráčsky jsem působil jenom u nás doma ve Vracově. Trenérsky jsem začal působit opět ve Vracově v roce 2006, pak jsem trénoval přípravky v RSM Baník Šardice a po přestěhování klubu v RSM Hodonín. Postupně jsem za 16 let prošel všechny kategorie od přípravek až po divizní muže v MSK Břeclav. Působil jsem taky u U 19 Sparty Brno, U 19 Hodonína, U 19 MSK Břeclav a U 18 1. SC Znojmo.

3) Co považujete za svůj největší úspěch ve fotbale?

Za svůj největší úspěch považuju to, že jsem spoustě mládežnických hráčů pomohl dostat se z Hodonína a Břeclavi do mládežnických kategorii ligových klubů, ať už FC Slovácko, Zbrojovky Brno, nebo Sigmy Olomouc. Osobně pak považuji za úspěch to, že jsem dostal šanci trénovat divizi mužů v MSK Břeclav v závěru sezóny 2017/18 a v sezóně 2018/19.

4) Co tě vedlo k tomu začít trénovat?

Fotbal byl vždycky moje největší záliba, a když jsem se mu už po zranění křížových vazů nemohl věnovat jako hráč, chtěl jsem se mu věnovat jako trenér.

5) Jak hodnotíš tým po podzimní části?

Dorost U 19 SKM je tvořený individuálně velmi kvalitními hráči, což nám umožnilo na podzim hrát líbivý kombinační fotbal. Bohužel ne vždy jsme za svou hru byli odměněni pozitivním výsledkem, tady myslím především zápasy v Ivanovicích na Hané a doma s Ráječkem a Vojkovicemi. Místy nás srážela nízká efektivita v proměňování střeleckých příležitostí, naopak často jsme byli trestáni i z jediné chyby v defenzivní činnosti.

6 Na co se hodláš zaměřit v zimní přípravě?

V zimní přípravě se hodláme zaměřit samozřejmě především na rozvoj kondičních schopností, zejména vytrvalostní složky.

7 Jaké jsou cíle pro jarní část sezóny?

Cíle pro jarní část sezóny jsou jasné, co nejrychleji nahrát potřebný počet bodů a nedostat se do problémů se záchranářskými boji, a především nadále pracovat na začleňování našich talentovaných hráčů z dorostu do mužské kopané.


Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v jarní části sezóny.